بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو SEO

مقالات ۱۳۹۲/۱۱/۲۹

پس از طراحی سایت ، نوبت به آن میرسد تا با بهینه سازی ساختار سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل، بازار هدف را به سوی وب سایت خود هدایت کرده و جایگاه مناسبی در بین رقبای تجاری پیدا کنید.

بهینه سازی یا SEO چیست؟
کلمه SEO در حقیقت کوتاه شده عبارت Search Engine Optimization و به معنی ‘ بهینه سازی برای موتورهای جستجو ‘ می باشد. سئو در دنیای امروز اینترنت و تجارت الکترونیک، یک علم محسوب میگردد و متخصصان سئو افرادی هستند که قادرند تا ساختار وب سایت ها را بنا بر جدیدترین تغییرات موتورهای جستجو بهینه سازی نمایند .

اهمیت SEO چیست؟
در هر روز میلیاردها نفر از جمعیت کره زمین در اینترنت فعالیت دارند و به وب سایت های مختلفی رجوع میکنند. اما این افراد چگونه وب سایت مورد نظرشان را پیدا میکنند؟
پاسخ این است: بیشتر از هشتاد درصد از بازدیدکنندگان وب سایتها، به واسطه جستجوی یک واژه یا عبارت کلیدی در موتورهای جستجویی مانند گوگل، وارد سایت ها میگردند. در واقع مهمترین عامل در جلب بازدیدکننده یک وب سایت، میزان محبوب بودن آن در بین جستجوگرها است .
بنابراین نتیجه میگیریم که برای موفقیت تجارت در دنیای مجازی، بهینه سازی ساختار وب سایت نسبت به سایر موارد مانند تبلیغات مستقیم و غیره دارای اولویت بسیار بیشتری میباشد .

چه کسی کار SEO را انجام میدهد؟
سایت گوگل به عنوان بزرگترین و محبوب ترین موتور جستجوگر در سراسر دنیا، روزانه در حال ارتقاء سیستم و الگوریتم های جستجوی خود میباشد تا بدینوسیله بتواند وب سایت های با ارزشتر و مفیدتر، و نتایج جستجوی صحیح و مرتبط تری را به کاربرانش نمایش دهد .
لذا تمامی این موتورهای جستجو و به ویژه گوگل, معیارهایی را برای اندازه گیری شاخص اهمیت یک وب سایت در نظر میگیرند که این معیارها بسیار متنوع میباشند .
حال یافتن این معیارها و بروز بودن با تغییرات روزانه این سایت های جستجوگر، امری پیچیده و زمانگیر بوده و نیازمند دانش و تجربه فراوانی میباشد .
شما میتوانید این امر را به متخصصان سئو واگذار کنید تا از دانش و تجربه این افراد برای کسب موفقیت در میان رقبای تجاری تان بهره مند گردید .

 • طرح توجیهی چیست

  طرح توجیهی چیست و مراحل تهیه آن چگونه است

  با در ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ - 0 نظرات

  اگر تا کنون به فکر راه اندازی کسب و کار اقتصادی بوده باشید، حتما نام طرح توجیهی به گوشتان خورده است. در این مقاله، می خواهیم طرح توجیهی را معرفی کرده و فواید استفاده از آن را بیان کنیم. برای شروع هر کاری، اولین قدم، بررسی شرایط موجود است. تهیه ی طرح توجیهی، یعنی بررسی […]

 • انواع استاندارد ایزو

  آشنایی با انواع گواهینامه بین المللی استاندارد ایزو

  با در ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - 0 نظرات

  تا کنون شاید بار ها کلمه ی ISO در اصطلاحات مربوط به شرکت ها و تبلیغات آنها، به گوشتان خورده باشد. در این مقاله می خواهیم ایزو را معرفی کرده و انواع آن را بیان کنیم. کلمه ی ISO به تنهایی، مخفف عبارت International Organization for Standardization، به معنای سازمان بین المللی استانداردسازی است. این […]

 • معرفی انواع خدمات بیمه

  معرفی انواع خدمات بیمه

  با در ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - 0 نظرات

  مطمئنا تا کنون بار ها و بار ها کلمه ی بیمه به گوشتان خورده است. از گذشته های دور که بازرگانان، کالا هایشان را به نقاط دوردست می فرستادند یا جنگ و قحطی زندگی انسان ها را تهدید می کرد، وجود منبعی برای جبران خسارت های احتمالی، ضروری به نظر می رسید. این گونه بود […]

 • راهنمای خرید ردیاب و دزدگیر خودرو

  آشنایی با انواع دزدگیر و ردیاب خودرو

  با در ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - 0 نظرات

  محافظت از خودرو ها در برابر سارقان، می تواند چالشی بزرگ باشد. در گذشته صرفا با استفاده از روش هایی مثل قفل کردن درب ماشین، قفل فرمان و قفل پدال، از سرقت ماشین جلوگیری می شد. هر چقدر که این قفل ها پیشرفت می کنند، وسایل و ابزار آلات سارقان نیز پیشرفته تر می شود. […]

 • چگونه اجاق گاز مناسب انتخاب کنیم

  چگونه مثل حرفه ای ها اجاق گاز بخریم ؟

  با در ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - 0 نظرات

  راهنمای خرید اجاق گاز مناسب اجاق گاز ها، یکی از مهم ترین وسایل خانه و آشپزخانه هستند. وسیله ای که دست کم روزی یک بار به سراغش می روید و غذای مورد علاقه تان را به کمک آن طبخ می کنید. اما اگر بخواهید اجاق گازی مناسب تهیه کنید، به چه نکاتی توجه می کنید؟ […]