برای ثبت آگهی استخدام برنامه نویس باید به چه نکاتی توجه کرد؟

مقالات ۱۳۹۷/۰۸/۲۱

ثبت آگهی استخدام

آیا برای کسب و کار خود نباز به برنامه نویس دارید؟ آیا می خواهید یک برنامه نویس حرفه ای را به استخدام خود در بیاورید؟ در این صورت شما برای ثبت آگهی استخدام برنامه نویس باید به نکاتی که در این مطلب ارائه می دهیم توجه نمایید و این نکات را رعایت کنید تا بتوانید مناسب ترین برنامه نویس را استخدام کنید. تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

ثبت آگهی استخدام

برای استخدام یک برنامه نویس حرفه ای قبل از هر کار لازم است که برلای خود تعین کنید دقیقا چه انتظاراتی از شخص برنامه نویس دارید؟ و در چه زمینه هایی می خواهید از علم او استفاده نمایید و بعد مشخص کردن دقیق همه خواسته ها در طی یک مصاحبه اصولی و حرفه ایی نیروی مناسب خود را تشخیص دهید. در ادامه این مطلب می خواهیم روند یک مصاحبه عالی را برای استخدام یک برنامه نویس حرفه ای یا مهندس نرم افزار  که در سایت کاریاب (www.karyab.net) شرح داده شده است را برای شما بیان کنیم تا شما نیز در مصاحبه در نظر داشته باشید.

گام اول: تهیه لیست شرح وظایف برنامه نویس مورد نظر

همان طور که در بالا اشاره کردیم قبل از هر کاری باید انتظارات خود از برنامه نویس را مشخص کنیم. حالا وظایفی که از برنامه نویس انتظار می رود را در دو بخش تعیین می کنیم . بخش اول وظایفی که کارجو در شرکت شما دارد و بخش دوم نیز مربوط به مهارت هایی است که متقاضی برای استخدام شدن در شغل برنامه نویسی  نیاز دارد. که ای وظایف باید به وضوح برای شما و کارجو مشخص باشد با راحت تر بتوانید به هدف خود دست یابید.

گام دوم : پیدا کردن نیروی کار حرفه ای در همایش ها و کنفرانس ها

معمولا افرادی که داری توانایی خیلی خوبی برای برنامه نویسی هستند در کنفرانس ها و همایش های علمی و بنامه نویسی شرکت می کنند تا توانایی های خود را رائه دهند و همچنین از علم و دستاورد های افراد متخصص در زمینه فعالیتشان بهره مند شوند. بنا براین در این گونه محیط ها ، بسادگی خواهید توانست فرد مورد نظرتان را پیدا کنید و به او پیشنهاد همکاری دهید.

علاو بر این محیط ها ، شما می توانید در روز نامه ها یا سایت های استخدامی و کاریابی آ آگهی استخدامی درج نمایید و از کار جویان متخصص تقاضای فرستادن رزومه نمایید.

البته توجه داشته باشید که افرادی که در زمینه IT  مسلط هستند و در زمینه برنامه نویسی فعالیت دارند روزمه های ارسالی را بررسی کننند زیرا آنها بهتر می توانند متخصصین فنی نرم افزار را تشخیص دهند. منظور این است که این کار را به پرسنل معمولی شرکت خود نسپارید و حتما یک کارشناس فنی رزومه ها را بررسی کند .

 

گام سوم : یک مصاحبه حرفه ای داشته باشید

بعد از اینکه همه رزومه ها توسط یک کارشناس حرفه ای بررسی شدند و افراد مد نظرتان را انتخاب نمودید، لازم است  که به صورت حضوری نیز با آن ها مصاحبه نمایید.اما قبل از مصاحبه حضوری علاوبر مشاهده اطلاعات شخصی و مهارت ها ی فرد  عکس روی رزومه را حتما نگاه کنید تا در زمان مصاحبه احساس نکنید که اولین بار است که دارید با ایشون صحبت می کنید با این کار احساس راحتی و صمیمیت بیشتری با وی خواهید داشت و تاثیر بیشتری روی فرد خواهید گذاشت.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از سلام فورا شروع به سوال پرسیدن و مصاحبه نکنید، بهتر است چند دقیقه احوال پرسی کنید و از او پذیرایی نمایید و کم کم مصاحبه را شروع کنید. و سعی کنید که سوالات تکراری نپرسید . جوری رفتار نکنید که انگار علم و اطلاعات شما از ایشون خیلی بالاتر است و شما شناخت کامل از توانایی ها و مهارت های او دارید بلکه بیشتر اجازه دهید که طرف به طور کامل و راحت بتواند خود و مهارت هایش  را ارئه نماید.

علاوبر نکاتی که در بالا اشاره شد، برای استخدام برنامه نویس و مهندس نرم افزار باید نکات دیگری را نیز در نظر بگیرید که شما می توانید برای مشاهده اطلاعات بیشتر درمورد استخدام و نکات مهم استخدام برنامه نویس  به سایت کاریاب با آدرس مراجعه نمایید و از خدمات و مطالب آن بهره مند شوید. ضمنا بجز سایت کاریاب سایت های معتبر دیگری نیز در زمینه درج آگهی استخدام فعالیت دارند که در اینجا می توان به سایت جابینجا اشاره نمود .

 

آخرین نوشته ها

 • پشتیبانی از خطوط تولید با انواع دستگاه ب...

  با در ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - دیدگاه‌ها برای پشتیبانی از خطوط تولید با انواع دستگاه بسته بندی کالا بسته هستند

  دستگاه بسته بندی عبارتند از یک سیستم کاملاً مجهز و مکانیزه که به عنوان یکی از مهم ترین ماشین های صنعتی به منظور دسته بندی انواع مواد غذایی و خوراکی در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

 • نقد و بررسی موتور برقی سوپر سوکو مدل TC

  با در ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - دیدگاه‌ها برای نقد و بررسی موتور برقی سوپر سوکو مدل TC بسته هستند

  موتور برقی SUPER SOCO TC یکی از جدیدترین موتور سیکلت های حال حاظر در اروپا موتور برقی سوپرسوکو TC است که با بزرگترین برند تولید کننده موتور سیلکت (Tesla ) رقابت می کند. ویژگی هایی که این موتور را از محصولات دیگر متفاوت ساخته است

 • پرطرفدارترین تِم رنگ برای طراحی

  با در ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - دیدگاه‌ها برای پرطرفدارترین تِم رنگ برای طراحی بسته هستند

  رنگ ها و تم رنگی، جزء جدایی ناپذیر از یک پروژه طراحی سایت حرفه ای هستند. از طریق رنگ ها احساسات به مخاطبان منتقل می شود. قدرت درک دیگران از محیط اطراف در شرایط مختلف بر اساس طیف رنگی تعیین می گردد.

 • تجهیزات نظافتی و صنعتی

  با در ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - دیدگاه‌ها برای تجهیزات نظافتی و صنعتی بسته هستند

  تجهیزات نظافتی و صنعتی ؛ انتخاب ایده آل برای شرکت ها تجهیزات نظافت صنعتی به مجموعه ماشین‌آلات صنعتی گفته می‌شود که به منظور نظافت و تمیز کردن در محوطه های صنعتی و کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزاتی نظیر اسکرابر، جاروبرقی صنعتی و واکس زن برقی، انواع جاروهای صنعتی و غیره، نمونه هایی از این […]

 • طراحی ،ساخت و انواع سوله

  با در ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - دیدگاه‌ها برای طراحی ،ساخت و انواع سوله بسته هستند

  سوله سازه ای است از جنس فلز و با سقف شیبدار،که معمولا برای کاربردهای مختلف صنعتی ،در ابعاد و اندازه های گوناگون،طبق محاسبات فنی خاص، طراحی و ساخته میشود.سازه سوله ،به دلیل این که بیشتر کاربرد صنعتی دارد، طراحی و ساخت آن با سایر سازه ها متفاوت است.