نحوه انتخاب آتلیه عکاسی نوزاد

مقالات ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

آتلیه عکاسی نوزاد

پس از نه ماه انتظار، نوزادی به دنیا می آید که از هر لحاظ زیبایی و شیرینی خود را دارد. پدر و مادرها تمایل دارند این زیبایی ها را هر لحظه ثبت نمایند تا در آینده به بچه هایشان نشان دهند که آنها، در زمان بچگی چه شکلی داشته اند. عکس گرفتن از این نوزادان بسیار زیبا و کوچک، به ظرافت خاصی احتیاج دارد که می بایست اشخاصی آموزش دیده و حرفه ای آن را انجام دهند. در اینجا سعی داریم در مورد آتلیه نوزاد توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

آتلیه عکاسی نوزاد

از نوزادان در آتلیه های خاصی انجام می گیرد تا این لحظات خوب را با بیشترین کیفیت ثبت شوند. معمولا عکاسی از نوزادان تازه به دنیا آمده تا ۱ سال انجام می شود و دکوراسیون دل انگیز مخصوص خود باید فراهم کرد. عکاسی از نوزاد ۱ هفته ای، خیلی راحت است به دلیل اینکه نوزاد در این دوره خوابالود است و به آسانی می توان تصاویر با ایده هایی جالب و دیدنی گرفت. تصویر نوزاد در حالت خواب که بر روی دست پدر و مادر قرار گرفته یا در سبدی که با تل و گل سر او ست شده باشد، از ایده هایی بسیار خوبی است که به هیچ وجه قدیمی نخواهد شد.

گرچه عکاسی از دوران نوزادی هم سختی های خود را دارد به دلیل اینکه نوزاد بیشتر در حال گریه و بازیگوشی است اندکی سخت به نظر می آید ولی آنها خلق کننده سوژه های خیلی عالی می باشند.

عکاسی که از نوزادان عکس می گیرد می بایست دکوراسیون مخصوص به نوزادان را دارا باشد و عکاسان آن می بایست صبر و شکیبایی بسیاری داشته باشند. به دلیل اینکه که نوزادان موقعی که کوچکترین آشنایی با محیط نداشته باشند شروع به گریه کردن خواهند کرد و احتمال دارد این گریه کردن تا زمان زیادی به همراه داشته باشد. محیطی که شاد باشد و عکاس توانایی ایجاد ارتباط صمیمی با نوزاد را در این محیط شاد داشته باشد می توان گفت که ایده آل است.

از طرفی محیطی که بچه در آن حضور دارد می بایست کم ترین آلودگی و میکروب ها را به همراه داشته باشد تا نوزاد از مبتلا شدن به بیماری دور بماند. دمای محیط عکاسی هم می بایست زیاد باشد تا نوزادان احساس سرما نداشته باشند و سرما نخورند. و می توان گفت که محیط گرم باعث می شود نوزادان خواب دلنشینی داشته باشند. بعضی از نوزادانی که به خواب می روند. در محیط های گرم، لبخند زیبایی بر روی صورتشان می نشیند که این هم از سوژه های زیبای عکسبرداری از یک نوزاد خواهد شد.

والدین می توانند با عکسبرداری مداوم از نوزادان خود، مراحل تغییر چهره و رشد کودک دلبندشان را ببینند. عکسبرداری از نوزادان به قدری این روزها برای والدین مهم محسوب می شود که گاهی برای یافتن آتلیه عکاسی مناسب، روزها زمان صرف می کنند.

آتلیه های نوزادان با مد نظر داشتن خلق و خوی نوزاد، ایده هایی جدید و مناسبی را برای عکاسی انتخاب می کند و بعضی از این ایده ها فراتر از آتلیه هستند و پا به طبیعت می گذارد. عکاسی نوزادان در طبیعت، نوع دیگری از عکاسی محسوب می شود که بعضی از آتلیه های نوزادان، با در نظر داشتن قسمتی از طبیعت، به عکسبرداری در این زمینه می پردازند. عکسبرداری از نوزاد در طبیعت، کار سختی است و یک عکاس حرفه ای قادر به انجام این کار است. در ادامه با نکات مهم عکاسی نوزاد همراه ما باشید.

نکته مهم در مورد عکاسی از نوزاد:

اولین نکته ای که باید در عکاسی نوزاد در نظر گرفته شود این است که زمان مناسب عکاسی را باید در نظر داشته باشید. بهترین موقع عکاسی از کودک، هفته دوم یا سوم پس از به دنیا آمدن نوزاد است. در این دوره بدن کودک خیلی نرم است و می توان بدن کودک را به آسانی در شکل های گوناگونی بیاورد.

نگه داشتن دمای آتلیه جز نکات دیگری است که برای عکاسی از نوزاد دارای اهمیت زیادی است، به دلیل اینکه برای برخی از تصاویر، لباس های نوزاد را در می آورند و این احتمال دارد سبب سرماخوردگی نوزاد شود. به این علت والدین نوزاد پیش از رفتن به آتلیه برای عکاسی از نوزادشان می بایست با آتلیه مورد نظر هماهنگی های لازم را انجام دهند.

در سراسر ایران آتلیه های زیادی در زمینه آتلیه بارداری و نوزاد در حال فعالیت هستند. یکی از بهترین آتلیه های نوزاد و کودک که اقدام به ارائه بهترین خدمات آتلیه به به مشتریان خود نموده است، آتلیه سروش (www.sorooshphoto.com)  می باشد که از طریق آدرس اینترنتی ذکر شده می توانید از خدمات آن بهره مند شوید.

آخرین نوشته ها

 • جاذبه های گردشگری مشهد غار مغان

  دیدنیهای پر جاذبه شهر مشهد: از روستای ۴ ...

  با در ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - دیدگاه‌ها برای دیدنیهای پر جاذبه شهر مشهد: از روستای ۴ فصل تا غار تاریخی مغان بسته هستند

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در مشهد باغ گیاه شناسی مشهد (Mashhad Botanical Garden) یکی از دیدنی های این شهر است که در حدود بیست و پنج هکتار وسعت دارد  . باغ گیاه شناسی دارای یازده کلکسیون مختلف از گونه های گیاهی است که ترکیبی از معماری و علم بشمار می آید .این مجموعه بسیار […]

 • تور ارمنستان

  در مورد ارمنستان , در سفر باتور به این ک...

  با در ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - دیدگاه‌ها برای در مورد ارمنستان , در سفر باتور به این کشور بیشتر بدانید بسته هستند

  در مورد ارمنستان چه می دانید. رازهای و حقایق جالب درباره ی ارمنستان را در این متن برای شما جمع آوری کرده ایم. بهتر است قبل از سفرهای خود به این کشور زیبا، با این ها آشنایی داشته باشید. جاذبه های تاریخی و طبیعی ارمنستان شما را به سمت خود می کشد اما فروشگاههای فوق […]

 • کاخ توپکاپی

  کاخ توپکاپی کجاست؟

  با در ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - دیدگاه‌ها برای کاخ توپکاپی کجاست؟ بسته هستند

  در نزدیکی تنگه ی بسفر کاخ توپکاپی قرار دارد که توانسته بزرگترین وقایع تاریخ عثمانی را در خود ثبت کند.ا ین کاخ در حدود ۱۰۰ سال پیش خانه سلاطین عثمانی بوده است ولی در حال حاضر این قصر به موزه تبدیل شده است. این کاخ همواره در مرکز شهر و در نزدیک بسیاری از جاذبه […]

 • جاذبه های گردشگری اروپا

  جاذبه های گردشگری اروپا با سایت سفر باتو...

  با در ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - دیدگاه‌ها برای جاذبه های گردشگری اروپا با سایت سفر باتو بسته هستند

  فرانسه، کاخ ورسای از بین تمامی جاذبه های گردشگری فرانسه و اروپا که میتوانید در تور اروپا بازدید کنید کاخ ورسای جایگاهی ویژه دارد. کاخی بسیار باشکوه که در حومه پاریس واقع شده است و توانسته است در طول سال میلیون ها نفر را برای دیدن بالاترین حد از زیبایی های معماری فرانسوی به خود […]

 • تور وان ترکیه

  دیدنی های شهر وان را با تورهای سفر باتو ...

  با در ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - دیدگاه‌ها برای دیدنی های شهر وان را با تورهای سفر باتو ببینید بسته هستند

  موزه وان یکی از مهم ترین مجموعه های فرهنگی و تاریخی در شناخت تمدن و پیشینه ی غنی و طولانی این شهر میباشد که در این موزه میتوان از بخش های مختلفی دیدن نمود که در هر یک اثار تاریخی و باستانی مربوط به دوران های مختلف تاریخی شهر وان به نمایش گذاشته شده است […]