نحوه انتخاب آتلیه عکاسی نوزاد

مقالات ۱۳۹۸/۰۱/۲۸

آتلیه عکاسی نوزاد

پس از نه ماه انتظار، نوزادی به دنیا می آید که از هر لحاظ زیبایی و شیرینی خود را دارد. پدر و مادرها تمایل دارند این زیبایی ها را هر لحظه ثبت نمایند تا در آینده به بچه هایشان نشان دهند که آنها، در زمان بچگی چه شکلی داشته اند. عکس گرفتن از این نوزادان بسیار زیبا و کوچک، به ظرافت خاصی احتیاج دارد که می بایست اشخاصی آموزش دیده و حرفه ای آن را انجام دهند. در اینجا سعی داریم در مورد آتلیه نوزاد توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

آتلیه عکاسی نوزاد

از نوزادان در آتلیه های خاصی انجام می گیرد تا این لحظات خوب را با بیشترین کیفیت ثبت شوند. معمولا عکاسی از نوزادان تازه به دنیا آمده تا ۱ سال انجام می شود و دکوراسیون دل انگیز مخصوص خود باید فراهم کرد. عکاسی از نوزاد ۱ هفته ای، خیلی راحت است به دلیل اینکه نوزاد در این دوره خوابالود است و به آسانی می توان تصاویر با ایده هایی جالب و دیدنی گرفت. تصویر نوزاد در حالت خواب که بر روی دست پدر و مادر قرار گرفته یا در سبدی که با تل و گل سر او ست شده باشد، از ایده هایی بسیار خوبی است که به هیچ وجه قدیمی نخواهد شد.

گرچه عکاسی از دوران نوزادی هم سختی های خود را دارد به دلیل اینکه نوزاد بیشتر در حال گریه و بازیگوشی است اندکی سخت به نظر می آید ولی آنها خلق کننده سوژه های خیلی عالی می باشند.

عکاسی که از نوزادان عکس می گیرد می بایست دکوراسیون مخصوص به نوزادان را دارا باشد و عکاسان آن می بایست صبر و شکیبایی بسیاری داشته باشند. به دلیل اینکه که نوزادان موقعی که کوچکترین آشنایی با محیط نداشته باشند شروع به گریه کردن خواهند کرد و احتمال دارد این گریه کردن تا زمان زیادی به همراه داشته باشد. محیطی که شاد باشد و عکاس توانایی ایجاد ارتباط صمیمی با نوزاد را در این محیط شاد داشته باشد می توان گفت که ایده آل است.

از طرفی محیطی که بچه در آن حضور دارد می بایست کم ترین آلودگی و میکروب ها را به همراه داشته باشد تا نوزاد از مبتلا شدن به بیماری دور بماند. دمای محیط عکاسی هم می بایست زیاد باشد تا نوزادان احساس سرما نداشته باشند و سرما نخورند. و می توان گفت که محیط گرم باعث می شود نوزادان خواب دلنشینی داشته باشند. بعضی از نوزادانی که به خواب می روند. در محیط های گرم، لبخند زیبایی بر روی صورتشان می نشیند که این هم از سوژه های زیبای عکسبرداری از یک نوزاد خواهد شد.

والدین می توانند با عکسبرداری مداوم از نوزادان خود، مراحل تغییر چهره و رشد کودک دلبندشان را ببینند. عکسبرداری از نوزادان به قدری این روزها برای والدین مهم محسوب می شود که گاهی برای یافتن آتلیه عکاسی مناسب، روزها زمان صرف می کنند.

آتلیه های نوزادان با مد نظر داشتن خلق و خوی نوزاد، ایده هایی جدید و مناسبی را برای عکاسی انتخاب می کند و بعضی از این ایده ها فراتر از آتلیه هستند و پا به طبیعت می گذارد. عکاسی نوزادان در طبیعت، نوع دیگری از عکاسی محسوب می شود که بعضی از آتلیه های نوزادان، با در نظر داشتن قسمتی از طبیعت، به عکسبرداری در این زمینه می پردازند. عکسبرداری از نوزاد در طبیعت، کار سختی است و یک عکاس حرفه ای قادر به انجام این کار است. در ادامه با نکات مهم عکاسی نوزاد همراه ما باشید.

نکته مهم در مورد عکاسی از نوزاد:

اولین نکته ای که باید در عکاسی نوزاد در نظر گرفته شود این است که زمان مناسب عکاسی را باید در نظر داشته باشید. بهترین موقع عکاسی از کودک، هفته دوم یا سوم پس از به دنیا آمدن نوزاد است. در این دوره بدن کودک خیلی نرم است و می توان بدن کودک را به آسانی در شکل های گوناگونی بیاورد.

نگه داشتن دمای آتلیه جز نکات دیگری است که برای عکاسی از نوزاد دارای اهمیت زیادی است، به دلیل اینکه برای برخی از تصاویر، لباس های نوزاد را در می آورند و این احتمال دارد سبب سرماخوردگی نوزاد شود. به این علت والدین نوزاد پیش از رفتن به آتلیه برای عکاسی از نوزادشان می بایست با آتلیه مورد نظر هماهنگی های لازم را انجام دهند.

در سراسر ایران آتلیه های زیادی در زمینه آتلیه بارداری و نوزاد در حال فعالیت هستند. یکی از بهترین آتلیه های نوزاد و کودک که اقدام به ارائه بهترین خدمات آتلیه به به مشتریان خود نموده است، آتلیه سروش (www.sorooshphoto.com)  می باشد که از طریق آدرس اینترنتی ذکر شده می توانید از خدمات آن بهره مند شوید.

آخرین نوشته ها

 • پشتیبانی از خطوط تولید با انواع دستگاه ب...

  با در ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - دیدگاه‌ها برای پشتیبانی از خطوط تولید با انواع دستگاه بسته بندی کالا بسته هستند

  دستگاه بسته بندی عبارتند از یک سیستم کاملاً مجهز و مکانیزه که به عنوان یکی از مهم ترین ماشین های صنعتی به منظور دسته بندی انواع مواد غذایی و خوراکی در کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

 • نقد و بررسی موتور برقی سوپر سوکو مدل TC

  با در ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - دیدگاه‌ها برای نقد و بررسی موتور برقی سوپر سوکو مدل TC بسته هستند

  موتور برقی SUPER SOCO TC یکی از جدیدترین موتور سیکلت های حال حاظر در اروپا موتور برقی سوپرسوکو TC است که با بزرگترین برند تولید کننده موتور سیلکت (Tesla ) رقابت می کند. ویژگی هایی که این موتور را از محصولات دیگر متفاوت ساخته است

 • پرطرفدارترین تِم رنگ برای طراحی

  با در ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - دیدگاه‌ها برای پرطرفدارترین تِم رنگ برای طراحی بسته هستند

  رنگ ها و تم رنگی، جزء جدایی ناپذیر از یک پروژه طراحی سایت حرفه ای هستند. از طریق رنگ ها احساسات به مخاطبان منتقل می شود. قدرت درک دیگران از محیط اطراف در شرایط مختلف بر اساس طیف رنگی تعیین می گردد.

 • تجهیزات نظافتی و صنعتی

  با در ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - دیدگاه‌ها برای تجهیزات نظافتی و صنعتی بسته هستند

  تجهیزات نظافتی و صنعتی ؛ انتخاب ایده آل برای شرکت ها تجهیزات نظافت صنعتی به مجموعه ماشین‌آلات صنعتی گفته می‌شود که به منظور نظافت و تمیز کردن در محوطه های صنعتی و کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزاتی نظیر اسکرابر، جاروبرقی صنعتی و واکس زن برقی، انواع جاروهای صنعتی و غیره، نمونه هایی از این […]

 • طراحی ،ساخت و انواع سوله

  با در ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - دیدگاه‌ها برای طراحی ،ساخت و انواع سوله بسته هستند

  سوله سازه ای است از جنس فلز و با سقف شیبدار،که معمولا برای کاربردهای مختلف صنعتی ،در ابعاد و اندازه های گوناگون،طبق محاسبات فنی خاص، طراحی و ساخته میشود.سازه سوله ،به دلیل این که بیشتر کاربرد صنعتی دارد، طراحی و ساخت آن با سایر سازه ها متفاوت است.