جاذبه های دیدنی گرجستان را بشناسید

مقالات ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

تور گرجستان

مسلما اولین هدف و بیشترین عاملی که باعث میشود که سراغ سفر و گردشگری بیفتیم، بازدید از جاذبه های دیدنی مناطق مختلف می باشد. در بسیاری از موارد این جاذبه های دیدنی بودند که می توانستند تصمیم گردشگر را برای سفر به آن جا جلب کنند. تور گرجستان نیز از این داستان و رقابت بین جاذبه های گردشگری مستثنی نمی باشد.

 از این رو در این مقاله در مورد تور گرجستان می خواهیم چند جاذبه مهم گردشگری گرجستان را برای شما به طور تیتر وار بیان کنیم تا علاوه بر شناخت بهتر این جاذبه ها، گرجستان را بهتر و بیشتر بشناسید. قبل از ورود به بحث بهتر است بگوییم منظور ما  از جاذبه گردشگری چه می تواند باشد. در حقیقت جاذبه گردشگری چند ویژگی دارد. اول این که تا حد امکان منحصر به فرد باشد. یعنی در هیچ کجای دیگر از عالم همچنین اثری نباشد. این اتفاق در آثار باستانی بیشتر دیده می شود. از این آثار باستانی همیشه در صدر لیست جاذبه های دیدنی محسوب می شود. اما تنها  این آثار نیستند که در این لیست وجود دارد. ساخته های دشت بشر امروزی نیز اگر بتواند دل و چشم بینندگان را به خود اختصاص دهد یا بتواند کاری غیر ممکن را به زیباترین شکل ممکن اجرا کند در این صورت یک جاذبه دیدنی می شود. طبیعت و دشت و کوه نیز می تواند این ویژگی را داشته باشد به شرطی که به اندازه کافی خاص محسوب شود. خاص از نظر آب و هوایی و درخت و … در حقیقت هر چیزی که باعث شود دیگران به سویش جذب شوند و برای مشاهده آن پول خرج کنند، آثار و جاذبه های گردشگری محسوب می شود. حتی ممکن است یک انسان یا یک حیوان خاص این جاذبه را ایجاد کرده باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با جاذبه های دیدنی گرجستان آشنا شویم.

 

جاذبه ها در تور گرجستان

به گزارش سفر باتو ، در این قسمت می خواهیم به شکل تیتر وار انواع جاذبه های مهم و مطرح گرجستان را معرفی کنیم تا در مسافرت با تور گرجستان از پیش ذهنیتی داشته باشید و از دیدن این جاذبه ها لذت چند برابر ببرید. این جاذبه ها به قرار زیر می باشند:

۱-      شهر کهن و قدیمی تفلیس: احتمالا در تبلیغات آژانس های مسافرتی کمتر نام گرجستان را شنیده اید و بیشتر دیده باشید که از تفلیس می گویند. چرا که این شهر نماینده تاریخ گرجستان است و بیشتر زیبایی ها و آثار باستانی در این شهر کهن قرار دارد. حکومت گرجستان در نظر دارد بعد ها این شهر را به حال تمام موزه در بیاورد و تنها این شهر برای بازدید گردشگران باشد. از این جهت تفلیس کم کم تبدیل به شهری تاریخی برای همیشه می شود.

۲-      تله کابین تفلیس: تله کابین به تنهایی چندان شاید مورد جذابی نباشد. اما وقتی در شهر تفلیس باشد و قرار باشد که زیر پایتان یک تاریخ عظیم از آسیای میانه و قفقاز را مشاهده کنید، در این حالت جذابیتی عجیبی پیدا می کند.

۳-      قلعه ناریکارا: همانطور که در بالاتر گفتیم آثار باستانی همیشه یکی از عنوان هایی است که در لیست آثار باستانی قرار دارد. از این رو به نظر می رسد نمی توان آن ها را از این داستان حذف کرد. این قلعه نیز در همان شهر کهن تفلیس قرار دارد.

۴-      پل صلح : شاید تا اینجا تصور کرده باشید که تمام شهر تفلیس یک محیط سنتی و کهن است. اما باید بگوییم که خیر، شهر تفلیس مانند هر شهر دیگری دارای تمدن و پیشرفت است و تنها قسمتی از آن جهت بازدید گردشگران به حالت سنتی و کهن خود نگه داشته شده اند. از این رو شورای شهر تفلیس تصمیم گرفتند به طور نمادین بین قسمت قدیمی و قسمت جدید شهر تفلیس را پلی بگذارند که به نوعی نشان دهنده پلی بین گذشته و امروز است که این پل را پل صلح می نامند.

 

قدم زدن در گرجستان

چرا باید همیشه در یک جا نشست و نگاه کرد. نوبت این است که روی جاذبه ای زیبا راه بروید. قدم زدن در خیابان راست ول یکی از زیباترین و بهترین جاذبه هایی است که می توان در نظر گرفت. این خیابان در گذشته به نام golvin بوده که امروزه آن را برای احترام به شاعر گرجستانی، راست ول می نامند. در حقیقت این خیابان یک نوع ویترین از بهترین و زیباترین و عجیب ترین ساختمان ها را برای شما به ارمغان می آورد. از کلیسای اصلی شهر تا پارلمان گرجستان همه در این خیابان قرار دارد. معماری کهن و عجیب این خیابان و خانه های اطرافش هر بیننده ای را به خود مجذوب می کند. طول این خیابان ۱٫۵ کیلومتر می باشد که به نظر چندان کوتاه و چندان بلند نیست و برای یک پیاده روی تفریحی بسیار مناسب می آید.

آن چیزی که بسیار مهم است این است که هر جا شما لذت ببرید آن جا می تواند یک جاذبه گردشگری باشد.  تنها در این مقاله سعی کردیم معروفترین این نقاط را به شما معرفی کنید. اما شما فراتر از ما بروید بیشتر از ما گرجستان را بشناسید.

آخرین نوشته ها

 • کپسول آتش نشانی

  معرفی فروشگاه فایر۱۲۵- عرضه کننده تجهیزا...

  با در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - دیدگاه‌ها برای معرفی فروشگاه فایر۱۲۵- عرضه کننده تجهیزات آتش نشانی بسته هستند

  مصنوعات فلزی  fire125 با بیش از نیم قرن فعالیت گسترده و تخصصی در زمینه تولید جعبه های آتشنشانی و ارائه تجهیزات ایمنی و آتشنشانی با مارک و برند M.F.M و نیز دارا بوردن چندین نمایندگی انحصاری در سراسر کشور و با سابقه ی حضور مداوم در نمایشگاه های تخصصی مفتخر است با محوریت قرار دادن […]

 • هدیه تبلیغاتی

  چگونه بهترین هدیه تبلیغاتی مناسب کسب و ک...

  با در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - دیدگاه‌ها برای چگونه بهترین هدیه تبلیغاتی مناسب کسب و کار خود را پیدا کنیم؟ بسته هستند

  در نگاه اول به نظر می‌رسد خرید هدایای تبلیغاتی بسیار سرگرم کننده و مهیج است. این لذت تا زمانی ادامه می‌یابد که متوجه می‌شوید در انتخاب یک هدیه گیج و سردرگم شده‌اید. سردرگمی میان طیف بزرگی که دیده‌اید و یا به شما پیشنهاد شده است. آیا باید با موارد قدیمی‌تر مانند خودکار و جاکلیدی و […]

 • تور کیش

  گزینه هایی برای خرید و شکم گردی در کیش

  با در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - دیدگاه‌ها برای گزینه هایی برای خرید و شکم گردی در کیش بسته هستند

  بی شک صرف غذا و اینکه در کجا بتوان غذاهای سالمی خورد یکی از دغدغه های اصلی مسافران در سفر به کیش میباشد البته امروزه تمامی مجموعه های غذایی کیش در رقابت با یکدیگر برای جلب مشتری بوده و سوریس های عالی و با کیفیتی را چه از لحاظ غذاهای دریایی و چه غذاهای ایرانی […]

 • تور دبی

  اطلاعات مفید در مورد سفر با تور دبی سفر ...

  با در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - دیدگاه‌ها برای اطلاعات مفید در مورد سفر با تور دبی سفر باتو بسته هستند

  تور دبی انتخابی است که افراد می توانند شانس تجربه مسافرتی را داشته باشند که طی آن ناب ترین جاذبه های گردشگری جهان را خواهند دید. اگر علاقه مند سفر به شهر توریست محور دبی هستید، می توانید با خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی در راستای تجربه سفری هر چه بهتر و خاطره انگیز تر […]

 • تور گرجستان

  جاذبه های دیدنی گرجستان را بشناسید

  با در ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - دیدگاه‌ها برای جاذبه های دیدنی گرجستان را بشناسید بسته هستند

  مسلما اولین هدف و بیشترین عاملی که باعث میشود که سراغ سفر و گردشگری بیفتیم، بازدید از جاذبه های دیدنی مناطق مختلف می باشد. در بسیاری از موارد این جاذبه های دیدنی بودند که می توانستند تصمیم گردشگر را برای سفر به آن جا جلب کنند. تور گرجستان نیز از این داستان و رقابت بین […]