جاذبه های دیدنی گرجستان را بشناسید

مقالات 2019/12/01

تور گرجستان

مسلما اولین هدف و بیشترین عاملی که باعث میشود که سراغ سفر و گردشگری بیفتیم، بازدید از جاذبه های دیدنی مناطق مختلف می باشد. در بسیاری از موارد این جاذبه های دیدنی بودند که می توانستند تصمیم گردشگر را برای سفر به آن جا جلب کنند. تور گرجستان نیز از این داستان و رقابت بین جاذبه های گردشگری مستثنی نمی باشد.

 از این رو در این مقاله در مورد تور گرجستان می خواهیم چند جاذبه مهم گردشگری گرجستان را برای شما به طور تیتر وار بیان کنیم تا علاوه بر شناخت بهتر این جاذبه ها، گرجستان را بهتر و بیشتر بشناسید. قبل از ورود به بحث بهتر است بگوییم منظور ما  از جاذبه گردشگری چه می تواند باشد. در حقیقت جاذبه گردشگری چند ویژگی دارد. اول این که تا حد امکان منحصر به فرد باشد. یعنی در هیچ کجای دیگر از عالم همچنین اثری نباشد. این اتفاق در آثار باستانی بیشتر دیده می شود. از این آثار باستانی همیشه در صدر لیست جاذبه های دیدنی محسوب می شود. اما تنها  این آثار نیستند که در این لیست وجود دارد. ساخته های دشت بشر امروزی نیز اگر بتواند دل و چشم بینندگان را به خود اختصاص دهد یا بتواند کاری غیر ممکن را به زیباترین شکل ممکن اجرا کند در این صورت یک جاذبه دیدنی می شود. طبیعت و دشت و کوه نیز می تواند این ویژگی را داشته باشد به شرطی که به اندازه کافی خاص محسوب شود. خاص از نظر آب و هوایی و درخت و … در حقیقت هر چیزی که باعث شود دیگران به سویش جذب شوند و برای مشاهده آن پول خرج کنند، آثار و جاذبه های گردشگری محسوب می شود. حتی ممکن است یک انسان یا یک حیوان خاص این جاذبه را ایجاد کرده باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با جاذبه های دیدنی گرجستان آشنا شویم.

 

جاذبه ها در تور گرجستان

به گزارش سفر باتو ، در این قسمت می خواهیم به شکل تیتر وار انواع جاذبه های مهم و مطرح گرجستان را معرفی کنیم تا در مسافرت با تور گرجستان از پیش ذهنیتی داشته باشید و از دیدن این جاذبه ها لذت چند برابر ببرید. این جاذبه ها به قرار زیر می باشند:

۱-      شهر کهن و قدیمی تفلیس: احتمالا در تبلیغات آژانس های مسافرتی کمتر نام گرجستان را شنیده اید و بیشتر دیده باشید که از تفلیس می گویند. چرا که این شهر نماینده تاریخ گرجستان است و بیشتر زیبایی ها و آثار باستانی در این شهر کهن قرار دارد. حکومت گرجستان در نظر دارد بعد ها این شهر را به حال تمام موزه در بیاورد و تنها این شهر برای بازدید گردشگران باشد. از این جهت تفلیس کم کم تبدیل به شهری تاریخی برای همیشه می شود.

۲-      تله کابین تفلیس: تله کابین به تنهایی چندان شاید مورد جذابی نباشد. اما وقتی در شهر تفلیس باشد و قرار باشد که زیر پایتان یک تاریخ عظیم از آسیای میانه و قفقاز را مشاهده کنید، در این حالت جذابیتی عجیبی پیدا می کند.

۳-      قلعه ناریکارا: همانطور که در بالاتر گفتیم آثار باستانی همیشه یکی از عنوان هایی است که در لیست آثار باستانی قرار دارد. از این رو به نظر می رسد نمی توان آن ها را از این داستان حذف کرد. این قلعه نیز در همان شهر کهن تفلیس قرار دارد.

۴-      پل صلح : شاید تا اینجا تصور کرده باشید که تمام شهر تفلیس یک محیط سنتی و کهن است. اما باید بگوییم که خیر، شهر تفلیس مانند هر شهر دیگری دارای تمدن و پیشرفت است و تنها قسمتی از آن جهت بازدید گردشگران به حالت سنتی و کهن خود نگه داشته شده اند. از این رو شورای شهر تفلیس تصمیم گرفتند به طور نمادین بین قسمت قدیمی و قسمت جدید شهر تفلیس را پلی بگذارند که به نوعی نشان دهنده پلی بین گذشته و امروز است که این پل را پل صلح می نامند.

 

قدم زدن در گرجستان

چرا باید همیشه در یک جا نشست و نگاه کرد. نوبت این است که روی جاذبه ای زیبا راه بروید. قدم زدن در خیابان راست ول یکی از زیباترین و بهترین جاذبه هایی است که می توان در نظر گرفت. این خیابان در گذشته به نام golvin بوده که امروزه آن را برای احترام به شاعر گرجستانی، راست ول می نامند. در حقیقت این خیابان یک نوع ویترین از بهترین و زیباترین و عجیب ترین ساختمان ها را برای شما به ارمغان می آورد. از کلیسای اصلی شهر تا پارلمان گرجستان همه در این خیابان قرار دارد. معماری کهن و عجیب این خیابان و خانه های اطرافش هر بیننده ای را به خود مجذوب می کند. طول این خیابان ۱٫۵ کیلومتر می باشد که به نظر چندان کوتاه و چندان بلند نیست و برای یک پیاده روی تفریحی بسیار مناسب می آید.

آن چیزی که بسیار مهم است این است که هر جا شما لذت ببرید آن جا می تواند یک جاذبه گردشگری باشد.  تنها در این مقاله سعی کردیم معروفترین این نقاط را به شما معرفی کنید. اما شما فراتر از ما بروید بیشتر از ما گرجستان را بشناسید.

آخرین نوشته ها

 • ادامه تحصیل در کانادا

  با داشتن مدرک دیپلم چه انتخاب هایی برای ...

  با در 2020/07/09 - دیدگاه‌ها برای با داشتن مدرک دیپلم چه انتخاب هایی برای ادامه تحصیل در کانادا داریم بسته هستند

  ادامه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم خیلی از دانش آموزان این روزها ترجیح می دهند تحصیلات دانشگاهی در خارج از کشور را از همان مقطع لیسانس شروع کنند و برای نمونه تلاش می کنند تحصیل کارشناسی در کانادا  را تجربه کنند. به هر حال این انتخاب می تواند مزیت هایی داشته باشد. شما از […]

 • باتری سمعک

  دانستنی های خرید و فروش باتری سمعک و پخش...

  با در 2020/07/05 - دیدگاه‌ها برای دانستنی های خرید و فروش باتری سمعک و پخش عمده آن بسته هستند

  فروش عمده باتری سمعک یکی از کسب و کارهای پر رونق در حیطه کالای پزشکی است. پس از خرید سمعک، باتری ها برای خریداران سمعک به عنوان یک خرید ضروری هستند. دو نوع اصلی باتری سمعک در بازار موجود است. باتری سمعک قابل شارژ و غیر قابل شارژ که در این مقاله به توصیف هر […]

 • بازی گروهی

  چرا باید بازی های گروهی را انجام دهیم؟

  با در 2020/06/15 - دیدگاه‌ها برای چرا باید بازی های گروهی را انجام دهیم؟ بسته هستند

  آیا در مورد بازی های گروهی اطلاعاتی دارید؟ آیا از افرادی هستید که دور همی ها نمی دانید چگونه باید با دوستان و اقوام خود سرگرم شوید و با آن ها زمان بگذرانید؟ بازی های گروهی مفرح و هیجان انگیز می توانند مناسب ترین گزینه برای گذراندن زمان باشند اما انتخاب یک بازی مناسب در […]

 • ثبت شرکت

  چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم

  با در 2020/06/15 - دیدگاه‌ها برای چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم بسته هستند

  شرکت به مجموعه ای از سهامداران و یا شرکا گفته می شود که برای یک فعالیت مشخص و هدف از پیش تعیین شده در کنار یگدیگر قرار می گیرند. این افراد ممکن است شخصیت های حقیقی یا حقوقی باشند. شرکا باید بعد از بستن قرارداد طبق چهارچوب های خاص رفتار کنند. شرکت ها انواع گوناگونی […]

 • پنج پیشنهاد برای انتخاب هدایای نفیس مدیر...

  با در 2020/05/30 - دیدگاه‌ها برای پنج پیشنهاد برای انتخاب هدایای نفیس مدیریتی بسته هستند

  تبلیغات بخش اساسی هر برنامه بازاریابی موفق است که به عنوان یک تاکتیک بازاریابی موثر و به‌صرفه برای سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی کسب‌وکارهای مختلف از کالاهای تبلیغاتی بزرگ و کوچک برای توانمندسازی بازاریابی خود استفاده می‌کنند. هدایای تبلیغاتی از پربازده‌ترین نمونه‌های یاد شده در سال‌های اخیر به شمار می‌رود. پوشش گسترده و تنوع […]