جاذبه های دیدنی گرجستان را بشناسید

مقالات ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

تور گرجستان

مسلما اولین هدف و بیشترین عاملی که باعث میشود که سراغ سفر و گردشگری بیفتیم، بازدید از جاذبه های دیدنی مناطق مختلف می باشد. در بسیاری از موارد این جاذبه های دیدنی بودند که می توانستند تصمیم گردشگر را برای سفر به آن جا جلب کنند. تور گرجستان نیز از این داستان و رقابت بین جاذبه های گردشگری مستثنی نمی باشد.

 از این رو در این مقاله در مورد تور گرجستان می خواهیم چند جاذبه مهم گردشگری گرجستان را برای شما به طور تیتر وار بیان کنیم تا علاوه بر شناخت بهتر این جاذبه ها، گرجستان را بهتر و بیشتر بشناسید. قبل از ورود به بحث بهتر است بگوییم منظور ما  از جاذبه گردشگری چه می تواند باشد. در حقیقت جاذبه گردشگری چند ویژگی دارد. اول این که تا حد امکان منحصر به فرد باشد. یعنی در هیچ کجای دیگر از عالم همچنین اثری نباشد. این اتفاق در آثار باستانی بیشتر دیده می شود. از این آثار باستانی همیشه در صدر لیست جاذبه های دیدنی محسوب می شود. اما تنها  این آثار نیستند که در این لیست وجود دارد. ساخته های دشت بشر امروزی نیز اگر بتواند دل و چشم بینندگان را به خود اختصاص دهد یا بتواند کاری غیر ممکن را به زیباترین شکل ممکن اجرا کند در این صورت یک جاذبه دیدنی می شود. طبیعت و دشت و کوه نیز می تواند این ویژگی را داشته باشد به شرطی که به اندازه کافی خاص محسوب شود. خاص از نظر آب و هوایی و درخت و … در حقیقت هر چیزی که باعث شود دیگران به سویش جذب شوند و برای مشاهده آن پول خرج کنند، آثار و جاذبه های گردشگری محسوب می شود. حتی ممکن است یک انسان یا یک حیوان خاص این جاذبه را ایجاد کرده باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با جاذبه های دیدنی گرجستان آشنا شویم.

 

جاذبه ها در تور گرجستان

به گزارش سفر باتو ، در این قسمت می خواهیم به شکل تیتر وار انواع جاذبه های مهم و مطرح گرجستان را معرفی کنیم تا در مسافرت با تور گرجستان از پیش ذهنیتی داشته باشید و از دیدن این جاذبه ها لذت چند برابر ببرید. این جاذبه ها به قرار زیر می باشند:

۱-      شهر کهن و قدیمی تفلیس: احتمالا در تبلیغات آژانس های مسافرتی کمتر نام گرجستان را شنیده اید و بیشتر دیده باشید که از تفلیس می گویند. چرا که این شهر نماینده تاریخ گرجستان است و بیشتر زیبایی ها و آثار باستانی در این شهر کهن قرار دارد. حکومت گرجستان در نظر دارد بعد ها این شهر را به حال تمام موزه در بیاورد و تنها این شهر برای بازدید گردشگران باشد. از این جهت تفلیس کم کم تبدیل به شهری تاریخی برای همیشه می شود.

۲-      تله کابین تفلیس: تله کابین به تنهایی چندان شاید مورد جذابی نباشد. اما وقتی در شهر تفلیس باشد و قرار باشد که زیر پایتان یک تاریخ عظیم از آسیای میانه و قفقاز را مشاهده کنید، در این حالت جذابیتی عجیبی پیدا می کند.

۳-      قلعه ناریکارا: همانطور که در بالاتر گفتیم آثار باستانی همیشه یکی از عنوان هایی است که در لیست آثار باستانی قرار دارد. از این رو به نظر می رسد نمی توان آن ها را از این داستان حذف کرد. این قلعه نیز در همان شهر کهن تفلیس قرار دارد.

۴-      پل صلح : شاید تا اینجا تصور کرده باشید که تمام شهر تفلیس یک محیط سنتی و کهن است. اما باید بگوییم که خیر، شهر تفلیس مانند هر شهر دیگری دارای تمدن و پیشرفت است و تنها قسمتی از آن جهت بازدید گردشگران به حالت سنتی و کهن خود نگه داشته شده اند. از این رو شورای شهر تفلیس تصمیم گرفتند به طور نمادین بین قسمت قدیمی و قسمت جدید شهر تفلیس را پلی بگذارند که به نوعی نشان دهنده پلی بین گذشته و امروز است که این پل را پل صلح می نامند.

 

قدم زدن در گرجستان

چرا باید همیشه در یک جا نشست و نگاه کرد. نوبت این است که روی جاذبه ای زیبا راه بروید. قدم زدن در خیابان راست ول یکی از زیباترین و بهترین جاذبه هایی است که می توان در نظر گرفت. این خیابان در گذشته به نام golvin بوده که امروزه آن را برای احترام به شاعر گرجستانی، راست ول می نامند. در حقیقت این خیابان یک نوع ویترین از بهترین و زیباترین و عجیب ترین ساختمان ها را برای شما به ارمغان می آورد. از کلیسای اصلی شهر تا پارلمان گرجستان همه در این خیابان قرار دارد. معماری کهن و عجیب این خیابان و خانه های اطرافش هر بیننده ای را به خود مجذوب می کند. طول این خیابان ۱٫۵ کیلومتر می باشد که به نظر چندان کوتاه و چندان بلند نیست و برای یک پیاده روی تفریحی بسیار مناسب می آید.

آن چیزی که بسیار مهم است این است که هر جا شما لذت ببرید آن جا می تواند یک جاذبه گردشگری باشد.  تنها در این مقاله سعی کردیم معروفترین این نقاط را به شما معرفی کنید. اما شما فراتر از ما بروید بیشتر از ما گرجستان را بشناسید.

آخرین نوشته ها

 • جاذبه های گردشگری مشهد غار مغان

  دیدنیهای پر جاذبه شهر مشهد: از روستای ۴ ...

  با در ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - دیدگاه‌ها برای دیدنیهای پر جاذبه شهر مشهد: از روستای ۴ فصل تا غار تاریخی مغان بسته هستند

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در مشهد باغ گیاه شناسی مشهد (Mashhad Botanical Garden) یکی از دیدنی های این شهر است که در حدود بیست و پنج هکتار وسعت دارد  . باغ گیاه شناسی دارای یازده کلکسیون مختلف از گونه های گیاهی است که ترکیبی از معماری و علم بشمار می آید .این مجموعه بسیار […]

 • تور ارمنستان

  در مورد ارمنستان , در سفر باتور به این ک...

  با در ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - دیدگاه‌ها برای در مورد ارمنستان , در سفر باتور به این کشور بیشتر بدانید بسته هستند

  در مورد ارمنستان چه می دانید. رازهای و حقایق جالب درباره ی ارمنستان را در این متن برای شما جمع آوری کرده ایم. بهتر است قبل از سفرهای خود به این کشور زیبا، با این ها آشنایی داشته باشید. جاذبه های تاریخی و طبیعی ارمنستان شما را به سمت خود می کشد اما فروشگاههای فوق […]

 • کاخ توپکاپی

  کاخ توپکاپی کجاست؟

  با در ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - دیدگاه‌ها برای کاخ توپکاپی کجاست؟ بسته هستند

  در نزدیکی تنگه ی بسفر کاخ توپکاپی قرار دارد که توانسته بزرگترین وقایع تاریخ عثمانی را در خود ثبت کند.ا ین کاخ در حدود ۱۰۰ سال پیش خانه سلاطین عثمانی بوده است ولی در حال حاضر این قصر به موزه تبدیل شده است. این کاخ همواره در مرکز شهر و در نزدیک بسیاری از جاذبه […]

 • جاذبه های گردشگری اروپا

  جاذبه های گردشگری اروپا با سایت سفر باتو...

  با در ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - دیدگاه‌ها برای جاذبه های گردشگری اروپا با سایت سفر باتو بسته هستند

  فرانسه، کاخ ورسای از بین تمامی جاذبه های گردشگری فرانسه و اروپا که میتوانید در تور اروپا بازدید کنید کاخ ورسای جایگاهی ویژه دارد. کاخی بسیار باشکوه که در حومه پاریس واقع شده است و توانسته است در طول سال میلیون ها نفر را برای دیدن بالاترین حد از زیبایی های معماری فرانسوی به خود […]

 • تور وان ترکیه

  دیدنی های شهر وان را با تورهای سفر باتو ...

  با در ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - دیدگاه‌ها برای دیدنی های شهر وان را با تورهای سفر باتو ببینید بسته هستند

  موزه وان یکی از مهم ترین مجموعه های فرهنگی و تاریخی در شناخت تمدن و پیشینه ی غنی و طولانی این شهر میباشد که در این موزه میتوان از بخش های مختلفی دیدن نمود که در هر یک اثار تاریخی و باستانی مربوط به دوران های مختلف تاریخی شهر وان به نمایش گذاشته شده است […]