جاذبه های گردشگری اروپا با سایت سفر باتو

مقالات 2019/12/31

جاذبه های گردشگری اروپا

فرانسه، کاخ ورسای

از بین تمامی جاذبه های گردشگری فرانسه و اروپا که میتوانید در تور اروپا بازدید کنید کاخ ورسای جایگاهی ویژه دارد. کاخی بسیار باشکوه که در حومه پاریس واقع شده است و توانسته است در طول سال میلیون ها نفر را برای دیدن بالاترین حد از زیبایی های معماری فرانسوی به خود جذب کند.

بسیاری از صاحب نظران و حتی عامه مردم در مورد تور لحظه آخری  بر این اعتقادند که کاخ ورسای فرانسه زیباترین کاخ جهان است. اگر این کاخ را از نزدیک ببینید شاید با این افراد هم نظر شوید. کمتر کاخی را در جهان می توان یافت که تا این اندازه بر ساخت بنا های مشابه خود تاثیر گذاشته باشد. شما می توانید کاخ هایی را در آلمان، اسپانیا، اتریش و.. ببینید که به طور واضح از کاخ زیبای ورسای الهام گرفته اند. کاخی که توسط یکی از بزرگترین پادشاهان فرانسه یعنی لوئی چهاردهم بنیان نهاده شد. البته تاریخ سکونت در این مکان به پیش از لوئی چهاردهم بر میگردد. پیش از وی در دهکده ورسای اقامت گاهی برای شکار وجود داشت که لوئی سیزدهم از آن استفاده می کرد. در آن زمان کاخ اصلی پادشاهی فرانسه کاخ لوور و کاخ تویلری بود. اما لوئی چهاردهم چیزی با شکوه تر می خواست به همین دلیل به جای آن عمارت شکار، یک کاخ بزرگ در ورسای ساخت. کار ساخت این کاخ در سال ۱۶۷۸ شروع شد. در ساخت این کاخ بهترین معماران و صنعتگران فرانسه به خدمت گرفته شدند که از جمله مهم ترین معماران آن می توان به لویی لووا و شارل لوبران و آندره لونتر اشاره کرد. با این وجود کاخ ورسای در طول سالها تغییرات بسیاری به خود دید تا به شکل امروزی درآمد. لوئی پانزدهم، لوئی شانزدهم، ناپلئون بناپارت، لوئی هجدهم و لوئی فیلیپ هر یک تغییراتی در بنای کاخ دادند اما کاخی که امروز وجود دارد اغلب از همان دوران لوئی چهاردهم باقی مانده است. طرح های بسیار وسیعی برای ساخت کاخی باشکوه تر در محل کاخ فعلی در دوران حکومت لوئی شانزدهم وجود داشت که نهایتا با انقلاب فرانسه این طرح ها مسکوت ماند.

به گزارش سفر باتو ، خوب است نگاهی به نقاط مختلف کاخ بیندازیم. شاید محلی که بیش از همه در کاخ ورسای خودنمایی می کند تالار مشهور آیینه ها باشد. پیش از اینکه این تالار ساخته شود، محل آن به بالکنی مشرف به باغ های پشتی کاخ وجود داشت اما این بالکن تغییر کرد و به شکل تالار امروزی در آمد. در این تالار ۵۷۸ آیینه وجود دارد. تزئینات باروک و نقاشی های سقفی این تالار با پنجره های بزرگ و آیینه کاری شده ای که به باغ ورسای باز می شوند نفس را در سینه هر بیننده ای حبس می کند. تالار آیینه ها در دوران پادشاهی فرانسه برای برگزاری رقص و یا سایر مهمانی ها مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

لوئی چهاردهم خود را پادشاه خورشید میدانست و از آنجا که خورشید در مرکز منظومه خورشیدی قرار گرفته است، کاخ ورسای به نحوی طراحی شده است تا تمامی قسمت های آن به خوابگاه پادشاه لوئی چهاردهم برسد. قسمت های مختلف کاخ ورسای با اسامی سیارات و خدایان روم و یونان باستان نام گذاری شده است. آپولو، ونوس، ساترن، مرکوری و… هر کدام از این تالار ها برای کاری خاص مورد استفاده قرار می گرفتند، به عنوان مثال تالار ونوس به عنوان تالار غذاخوری برای مهمانی ها استفاده می شده است و یا تالار آپولو محل برگزاری کنسرت های موسیقی بوده است. یکی دیگر از زیباترین بخش های ورسای، خوابگاه ملکه است. این ساختمان زیبا به سبک لوئی شانزدهم تزئین شده است بنابراین می توانید سلیقه ماری آنتوانت را در آن ببینید. گلدوزی ها در کنار شکوه مبلمان و اثاثه این اتاق است که هر ببیننده ای را مجذوب خود می کند. آپارتمان پادشاه و ملکه در کاخ ورسای از جمله ظریف ترین و با شکوه ترین معماری را به خود اختصاص داده است به نحوی که تمامی دیوار ها و سقف با نهایت دقت و با شکوه و زیبایی خاصی تزئین شده اند.

 

اما این باغ های کاخ ورسای است که باعث شده این کاخ بزرگترین منطقه سلطنتی جهان محسوب شود. باغات بسیار بزرگی که به سبک باغ آرایی فرانسوی تزئین شده اند. این باغ ها دارای فواره های زیبای بسیاری هستند که هر یک با شکوهی بی مانند ساخته شده اند و حتی در ساخت آنها به مانند دیگر مکان های کاخ مقدار زیادی طلا به کار رفته است. باغ های کاخ ورسای را معمار و طراح چیره دست فرانسوی آندره لونتر که باغبان سلطنتی لوئی چهاردهم بود طراحی کرده است. لونتر در این باغات چندین کانال آب و آبگیر و فواره طراحی کرده است که باعث شده در کنار سرسبزی درختان باغ حس خوبی به بازدید کننده دست دهد. امروزه از این باغ بزرگ به عنوان پارک عمومی استفاده می شود و حتی شما می توانید به مانند پادشاهان فرانسه در کانال های آب این باغ به قایق سواری بپردازید و یا از بعد از ظهر خود در کنار فواره های این باغ لذت ببرید.

در بین باغ های ورسای دو عمارت زیبا و با شکوه به نام های گرند تریانون و پتی تریانون وجود دارد. گرند تریانون به عنوان محلی با رسمیت کمتر از کاخ اصلی در زمان لوئی چهاردهم ساخته شد و اقامت گاه او شد، بعد ها ناپلئون نیز در گرند تریانون اقامت کرد و تغییراتی در آن به وجود آورد. پتی تریانون توسط لوئی پانزدهم و برای یکی از معشوقه هایش ساخته شد. بعد ها پتی تریانون به ماری آنتوانت، آخرین ملکه پیش از انقلاب فرانسه، رسید و او علاوه بر افزودن به تزئینات آن، یک دهکده سنتی در کنار آن ساخت تا حال و هوای روستایی و دور از تجمل را برای او تداعی کند.خبر خوب برای بازدید کنندگان این است که به زودی هتلی لوکس و مجلل در گوشه ای از این باغ افتتاح می شود که می توانید در خود کاخ ورسای اقامت کنید، چیزی که پیش از این آرزوی بسیاری از بازدید کنندگان این کاخ باشکوه بوده است. کاخ ورسای قسمت های زیادی دارد از جمله کلیسای سلطنتی، سالن اپرای سلطنتی، گالری بزرگ کاخ و..که توضیح درباره تمامی آنها در این مختصر نمیگنجد بنابراین امیدواریم توانسته باشیم اندکی از زیبایی های این کاخ بی نظیر را شرح داده باشیم.

آخرین نوشته ها

 • باتری سمعک

  دانستنی های خرید و فروش باتری سمعک و پخش...

  با در 2020/07/05 - دیدگاه‌ها برای دانستنی های خرید و فروش باتری سمعک و پخش عمده آن بسته هستند

  فروش عمده باتری سمعک یکی از کسب و کارهای پر رونق در حیطه کالای پزشکی است. پس از خرید سمعک، باتری ها برای خریداران سمعک به عنوان یک خرید ضروری هستند. دو نوع اصلی باتری سمعک در بازار موجود است. باتری سمعک قابل شارژ و غیر قابل شارژ که در این مقاله به توصیف هر […]

 • بازی گروهی

  چرا باید بازی های گروهی را انجام دهیم؟

  با در 2020/06/15 - دیدگاه‌ها برای چرا باید بازی های گروهی را انجام دهیم؟ بسته هستند

  آیا در مورد بازی های گروهی اطلاعاتی دارید؟ آیا از افرادی هستید که دور همی ها نمی دانید چگونه باید با دوستان و اقوام خود سرگرم شوید و با آن ها زمان بگذرانید؟ بازی های گروهی مفرح و هیجان انگیز می توانند مناسب ترین گزینه برای گذراندن زمان باشند اما انتخاب یک بازی مناسب در […]

 • ثبت شرکت

  چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم

  با در 2020/06/15 - دیدگاه‌ها برای چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم بسته هستند

  شرکت به مجموعه ای از سهامداران و یا شرکا گفته می شود که برای یک فعالیت مشخص و هدف از پیش تعیین شده در کنار یگدیگر قرار می گیرند. این افراد ممکن است شخصیت های حقیقی یا حقوقی باشند. شرکا باید بعد از بستن قرارداد طبق چهارچوب های خاص رفتار کنند. شرکت ها انواع گوناگونی […]

 • پنج پیشنهاد برای انتخاب هدایای نفیس مدیر...

  با در 2020/05/30 - دیدگاه‌ها برای پنج پیشنهاد برای انتخاب هدایای نفیس مدیریتی بسته هستند

  تبلیغات بخش اساسی هر برنامه بازاریابی موفق است که به عنوان یک تاکتیک بازاریابی موثر و به‌صرفه برای سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی کسب‌وکارهای مختلف از کالاهای تبلیغاتی بزرگ و کوچک برای توانمندسازی بازاریابی خود استفاده می‌کنند. هدایای تبلیغاتی از پربازده‌ترین نمونه‌های یاد شده در سال‌های اخیر به شمار می‌رود. پوشش گسترده و تنوع […]

 • کد تخفیف

  ۱۰۰۰ کد تخفیف رایگان و تست شده؛ هیچی بدو...

  با در 2020/05/19 - دیدگاه‌ها برای ۱۰۰۰ کد تخفیف رایگان و تست شده؛ هیچی بدون تخفیف نخر! بسته هستند

  خرید همیشه برای همه لذت بخشه حالا اگر با کد تخفیف بتونی ارزون تر خرید کنی قطعا این لذت دو چندان خواهد شد، تخفیف هات +۱۰۰۰ تا کد تخفیف رایگان هر روز به کاربر هاش تخفیف میده.