انگشت نگاری ویزای کانادا

بررسی و معرفی 2021/05/16

ویزای کانادا

چقدر به فکر مهاجرت هستید؟ می­دانید چه مراحلی را باید برای دریافت ویزا پشت سر بگذرانید؟! انگشت نگاری ویزای کانادا به چه معنی است و در کدام مرحله انجام می­شود؟ احتمالا نمی­دانید ولی به انگشت نگاری که برای ویزای کانادا انجام می­گیرد، بیومتریک کانادا نیز گفته می­شود.

در درخواست ویزا راه­های مختلفی وجود دارد. فرقی نمی­کند کدام مسیر را برای انجام این کار انتخاب می­کنید اگر آن را به انتها نرسانید، درخواست شما قانونی نخواهد بود. انجام مرحله انگشت نگاری ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا در دفاتر مربوطه صورت می­گیرد و شامل پروسه مشخص است.

ویزای کانادا

کسی که آماده درخواست ویزا برای کشور کانادا باشد یعنی کاملا به راهی که می­رود آگاهی دارد و انتخاب خود را از قبل انجام داده است. کانادا از کشورهای بسیار محبوب بین مردم سراسر جهان است. در متن پیش روی شما اطلاعات مفیدی درباره انگشت نگاری ویزای کشور کانادا ارائه می­شود بنابراین با ما همراه باشید.

انگشت نگاری ویزای کانادا چرا انجام می شود؟

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا انگشت نگاری یکی از مراحل مهم و اجباری اخذ ویزاست؟ قطعا پاسخی که به ذهن شما هم می­رسد درست است. انگشت نگاری مهر تاییدی بر هویت فرد درخواست دهنده بوده  زیرا هیچ یک از افراد در دنیا اثر انگشت مشابهی ندارند.

ممکن است خانواده­ای که برای ویزا اقدام کرده­اند فرزندان کوچکی داشته باشند یا دارای موقعیت خاصی باشند. آیا برای این افراد هم نیاز به انگشت نگاری ویزاست؟ قطعا در این زمینه قوانینی وجود دارد که در ادامه مقاله پیش رو به آن اشاره می­کنیم. بعضی از کشورها نیازی به عبور از این فیلتر اثبات هویتی نیستند ولی کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکا ملزم به انجام این مرحله برای درخواست ویزا هستند.

کشورهایی که الزام به انجام انگشت نگاری ویزای کانادا ندارند در واقع با جواز به عنوان یک مسافر توریستی وارد این کشور می­شوند. این جواز eta یا مجوز مسافرت الکترونیکی است. در انجام این انگشت نگاری شما باید انگشتان خود را روی دستگاهی قرار دهید که اثر انگشت شما را اسکن می­کند. دفاتر انجام انگشت نگاری تصویر چهره شما را نیز با دوربین عکاسی ثبت می­کنند.

اگر در حال انگشت نگاری برای ویزای کانادا هستید، حتما بخوانید!

چنانچه درخواست ویزا کانادا داده­اید باید در مدت زمان یک ماهه برای انجام بیومتریک کانادا اقدامات لازم را انجام دهید. بدیهی است که در صورت عدم اجرای روند پرونده درخواست متقاضی رد خواهد شد. در ادامه این قسمت برخی از موارد مهم که ممکن است به آن نیاز داشته باشید، قرار گرفته است.

 • هر پرونده ممکن است مربوط به اعضای یک خانواده چند نفری باشد. انگشت نگاری هر پرونده به تعداد اعضای آن همگی در یک زمان باید انجام شود. به طور مثال یک زوج به همراه فرزندان باید باهم برای انگشت نگاری ویزای کانادا اقدام کنند.
 • شما نیاز نخواهید داشت که مدارک پرونده را همراه با خود برای انگشت نگاری ببرید. نامه مربوطه برای انجام آن کافی خواهد بود.
 • هر مانعی را که روی پوست شما وجود داشته باشد، باید قبل از انجام این مرحله از ویزا رفع کنید. تتو یا خالکوبی­های زینتی نمونه­ای از این موانع هستند که ممکن است شما را دچار مشکل کند.
 • شما احتیاجی به نوبت گیری برای انگشت نگاری ندارید و فقط کافی است ظرف مدت ۳۰ روز آن را انجام دهید.
 • سفارت کشور کانادا در آنکارای ترکیه محل انتقال پرونده­های ایرانی­هاست و به طبع روند پرونده در این شهر انجام می­شود.

انگشت نگاری کانادا

چه شرایطی شما را از انجام انگشت نگاری ویزای کانادا معاف خواهد کرد؟

علاوه بر این موضوع که در قسمت قبل به آن اشاره شد و برخی از کشورها ملزم به انجام این مرحله در ویزا هستند، شرایطی هم وجود دارد که اگر هر کدام از آنها را دارا باشید، احتیاجی به انجام انگشت نگاری نخواهید داشت. در ادامه این بخش شرایط را ذکر می­کنیم.

 • چنانچه فرد متقاضی دارای سن بیش از ۸۰ سال و از ۱۴ سال نیز کمتر باشد.
 • افرادی که اقامت کانادا را دارند در دسته معاف­ها قرار می­گیرند.
 • کسانی که پاسپورت کشور کانادا را در دست داشته باشند.
 • اگر در خاک کشور کانادا باشید و درخواست ویزا بدهید نیاز به انجام این مرحله نخواهید داشت.
 • ویزای مهاجرتی دیگر علت معافیت افراد از انجام بیومتریک است.
 • کارکنان سازمان ملل متحد و دولت نیازی به انجام انگشت نگاری در درخواست ویزا ندارند.

شاید برای شما هم سوال باشد چرا کانادا در ایران سفارت ندارد؟ ممکن است ندانید ولی سفارت کانادا در ایران سال­ها پیش تعطیل شده است و به همین دلیل ایرانی­ها به ناچار باید به کشورهای همسایه سفر کنند. وک (vac) نام دفترهایی است که در کشورهای همسایه انگشت نگاری ویزا را انجام می­دهند.

پیک آپ ویزا چیست و چه مزایایی در روند انگشت نگاری دارد؟

اگر به روند انجام انگشت نگاری ویزای کانادا دقت کنید، متوجه می­شوید که دو بار سفر به سفارت در خارج از کشور ایران نیاز دارید. با پیک آپ ویزا شما به کاهش هزینه­های سفر خود کمک می­کنید. به طور کلی شما بعد از یک بار سفر انگشت نگاری خود را انجام داده­اید و سپس  دوباره در خصوص اخذ پاسخ این مرحله سفر دیگری را در پیش دارید.

با پیک آپ احتیاجی به سفر دوم نخواهید داشت و به این صورت است که با فرم معرفی یک نماینده از طرف متقاضی این کار را انجام می­دهد. موسسه مهاجرتی حقوقی تراست این امتیاز را برای متقاضیان خود فراهم کرده است. اطلاعات بیشتری را از موسسه تراست در قسمت بعدی ارائه می­دهیم اما سوالی که در این قسمت مطرح می­شود مدت اعتبار انگشت نگاری است.

بیشتر بخوانید: مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری

چه زمانی انگشت نگاری ویزای کانادا ارزش خود را از دست می دهد!

جواب این سوال وابسته به این موضوع است که برای چه ویزایی انگشت نگاری را انجام داده­اید. علت این موضوع این بوده که برای برخی از ویزاها مدت انقضای بیومتریک کانادا ۱۰ سال است. اگر از آخرین زمان انجام انگشت نگاری ویزا برای کانادا ۱۰ سال گذشته باشد، حتما اطلاعات شما باید آپدیت شود.

اعتبار ۱۰ ساله برای ویزاهای کانادایی که توریستی، دانشجویی، شغلی و سفر برای ملاقات باشد قانونی است. چنانچه درخواست ویزای شما در خصوص اقامت دائم باشد باید مجدد مرحله انگشت نگاری را پشت سر بگذارید. در نظر داشته باشید که هربار انجام این پروسه هزینه­هایی را هم به همراه خواهد داشت.

اخذ ویزای آمریکا

شما را با موسسه تراست آشنا می کنیم

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را با هر نیتی داشته باشید، قطعا نیازمند کمک و دریافت اطلاعات به روز خواهید بود. موسسه حقوقی مهاجرتی تراست علاوه بر انجام انواع پرونده­های مختلف در کانادا سابقه درخشانی هم در این زمینه دارد.

با توجه به توضیحاتی که در بخش قبل داده شد بهتر است بدانید پیک آپ ویزا از دیگر خدماتی است که در تراست از آن بهره مند خواهید شد. موسسه تراست این امکان را در اختیار متقاضیان قرار داده است که هرگونه سوال خود را در استفاده از مشاوره رایگان این مجموعه بپرسند.

سال­ها تجربه و همکاری با وکلای مهاجرتی کاربلد و مشاوران مجرب تراست را به موسسه­ای موفق در این زمینه تبدیل کرده است.

سخن پایانی

تجربه سفر به کشورهای خارجی به شما می­گوید که انگشت نگاری ویزا برای برخی از کشورها الزامی است. کانادا از جمله کشورهایی است که سفرهای زیاد بین المللی را در خاک خود می­بیند. اگر با هر دلیلی قصد سفر به کشور کانادا را دارید، احتمالا به انگشت نگاری ویزای کانادا نیاز پیدا خواهید کرد.

اینکه آخرین بار چه زمانی برای انگشت نگاری کانادا اقدام کرده باشید و درخواست ویزای شما در چه زمینه­ای باشد تعیین می­کند باید این مرحله را بگذرانید یا خیر. از آنجایی که سفارت کشور کانادا در سرزمین ما تعطیل شده است برای انجام انگشت نگاری در خصوص ویزای کانادا باید به سفارت کشورهای همسایه سفر کنید.

موسسه تراست با ارائه پیک آپ ویزا و مشاوره رایگان سعی در پیش بردن پرونده متقاضیان دارد و آنها را به مقصد مورد نظر برساند. انجام پرونده­های بسیار زیاد موفق در کارنامه تراست نشان از فعالیت درخشان این موسسه حقوقی مهاجرتی دارد.

آخرین نوشته ها

 • مدرسین مجرب

  مدرسین با تدریس آنلاین چگونه میتوانند کس...

  با در 2021/06/13 - دیدگاه‌ها برای مدرسین با تدریس آنلاین چگونه میتوانند کسب درآمد داشته باشند بسته هستند

  این روزها دسترسی آسان به اینترنت و گسترش شبکه های اجتماعی و وجود گوشی های پیشرفته و هوشمند باعث شده کاربران زیادی به سمت آموزش های مجازی روی بیاورند و به طور روزانه تعداد این کاربران و علاقمندی ها در حال افزایش است.آموزش آنلاین یکی از رایج ترین و راحت ترین نوع آموزش شناخته شده.به […]

 • بهترین هتل مشهد

  بهترین هتل‌های مشهد، برای تجربه یک اقامت...

  با در 2021/06/05 - دیدگاه‌ها برای بهترین هتل‌های مشهد، برای تجربه یک اقامت رویایی بسته هستند

  شهر مشهد، یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایران است که هر ساله، میزبان تعداد بی‌شماری از گردشگران است. گردشگران زیادی برای زیارت حرم امام رضا به این شهر سفر می کنند و همین موضوع باعث شده تا هتل‌های خوب و با کیفیت زیادی در این شهر وجود داشته باشد. تعداد زیاد هتل های مشهد، ممکن است […]

 • مجموعه آموزش زبان انگلیسی

  مزايا و معايب آموزش آنلاين زبان انگليسی

  با در 2021/05/25 - دیدگاه‌ها برای مزايا و معايب آموزش آنلاين زبان انگليسی بسته هستند

  امروزه با فراگیری شیوه های مدرن آموزشی و پیشرفت تکنولوژی، امکان آموزش و یادگیری از راه دور برای افرادی که علاقمند به آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستند بسیار بیشتر شده است. آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای افراد شاغلی که زمان و ساعت به نسبت بیشتری کار می­کنند و امکان رها کردن شغل خود را ندارند، […]

 • هتل کیش

  پنج تا از هتل های قیمت مناسب کیش برای یک...

  با در 2021/05/19 - دیدگاه‌ها برای پنج تا از هتل های قیمت مناسب کیش برای یک اقامت ارزان بسته هستند

  اسم کیش که به میان می آید، خیلی‌ها به یک جزیره لوکس فکر می کنند که قیمت هتل‌هایش، نجومی است. خوب؛ البته کیش جزیره گرانی است و هتل ۵ ستاره هم کم ندارد. اما پیدا کردن هتل قیمت مناسب و ارزان هم در این بهشت جنوبی ایران، محال نیست. هتل های سه ستاره و حتی […]

 • ویزای کانادا

  انگشت نگاری ویزای کانادا

  با در 2021/05/16 - دیدگاه‌ها برای انگشت نگاری ویزای کانادا بسته هستند

  چقدر به فکر مهاجرت هستید؟ می­دانید چه مراحلی را باید برای دریافت ویزا پشت سر بگذرانید؟! انگشت نگاری ویزای کانادا به چه معنی است و در کدام مرحله انجام می­شود؟ احتمالا نمی­دانید ولی به انگشت نگاری که برای ویزای کانادا انجام می­گیرد، بیومتریک کانادا نیز گفته می­شود. در درخواست ویزا راه­های مختلفی وجود دارد. فرقی […]