حداقل نمره آیلتس برای اخذ پذیرش تحصیلی، چند است؟

بررسی و معرفی 2022/09/20

آزمون آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که برای سنجش مهارت‌های زبانی داوطلبان طراحی شده است. در این آزمون مهارت‌های ۴گانه خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه زبان‌آموزان در زبان انگلیسی ارزیابی می‌شود.

نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معروف کشورهای انگلیسی‌زبان، زندگی در کشوری خارجی و حتی کسب فرصت‌های شغلی جدید استفاده می‌شود. در واقع با نمره آیلتس، مهارت زبان انگلیسی خود را برای کشور جدیدی که برای زندگی، تحصیل یا کار انتخاب کرده‌اید، ثابت می‌کنید.

اما چه نمره‌ای در آزمون آیلتس مناسب است؟ هر دانشگاه چه نمره‌ای از آزمون آیلتس را می‌پذیرد؟ در مسیر آموزش آیلتس، برای کسب چه نمره‌ای برنامه‌ریزی کنیم؟

برای آشنایی با حداقل نمره آیلتس مورد نیاز در موسسات و دانشگاه‌های مختلف، تا انتهای این متن همراه ما باشید.

چگونه حداقل نمره آزمون آيلتس تعیین می‌شود؟

آیلتس آزمونی استاندارد است که توسط بیش از ۱۱۰۰۰ سازمان در سراسر به رسمیت شناخته شده است. با این حال، وقتی صحبت از حداقل نمره آیلتس می‌شود، هر کشوری قوانین مهاجرتی خود را دارد، هر دانشگاهی معیارهای منحصر به فرد خود را دارد و هر کارفرمایی شرایط خاص خود را دارد. آن‌ها می‌خواهند که اطمینان پیدا کنند که فرد از نظر توانایی‌های زبانی در زندگی، تحصیل یا ارتباط با همکاران، با مشکلی مواجه نخواهد شد.

اگرچه انگلستان، کانادا، استرالیا و نیوزلند گواهی آزمون آيلتس را برای اثبات توانایی‌های زبان انگلیسی شما می‌پذیرند اما با این حال، هر کشور قوانین خاص خود را دارد.

نمره مورد نیاز آیلتس برای هر هدفی متفاوت است و بستگی به میزان تسلط شما در هر موقعیت خاص دارد. حتی گاهی شرایط خاصی برای حداقل نمره در هر یک از ماژول‌های ۴گانه آیلتس بر اساس هر دسته ویزا وجود دارد.

نمره آیلتس موردنیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر  

وقتی نوبت به تحصیل می‌رسد، دانشگاه، دپارتمان و رشته شما تعیین‌کننده حداقل نمره آیلتس است. به عنوان مثال، نمره باند ۷.۵ در یک دوره آکادمیک که به سطح بالایی از مهارت‌های زبانی نیاز دارد، مانند ادبیات پیشرفته انگلیسی، مناسب است. از سوی دیگر، شاید برای رشته‌ای مانند حسابداری که به مهارت‌های زبان انگلیسی کمتری نیاز دارد، نمره ۶.۵ و ۶ نیز قابل قبول باشد.

حداقل نمره قابل قبول برای آزمون آیلتس به رتبه و درجه دانشگاه مقصد شما و نوع تحصیل شما هم بستگی دارد. مثلا اگر قصد اخذ بورسیه تحصیلی را دارید، توصیه می‌شود که نمره ۷ به بالا کسب کنید.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، به نمره ۷ تا ۷.۵ در آزمون آیلتس نیاز دارید. نمره باند ۶.۵ به عنوان نمره متوسط ​​در آزمون آیلتس در نظر گرفته می‌شود. داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر هستند، باید حداقل نمره آیلتس ۷ را کسب کنند.

دانشگاه‌های برتر ایالات متحده مانند هاروارد و استنفورد نمرات آیلتس ۷ یا بیشتر را می‌پذیرند. به طور مشابه، در انگلستان، دانشگاه‌هایی مانند آکسفورد یا کمبریج به ۷.۵ یا بیشتر نیاز دارند. برای دانشگاه‌های کانادا و استرالیا، نمره آیلتس ۶.۵ و بیشتر برای ورود به کالج‌های برتر مورد نیاز است.

نمره آيلتس برای دانشگاه‌های انگلستان

برای ادامه تحصیل در دانشگاه آکسفورد در بریتانیا به حداقل نمره ۷ برای تحصیل در مقطع کارشناسی و ۷.۵ برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد نیاز دارید. دانشگاه کمبریج نمره ۷ را برای مقاطع کارشناسی و ارشد می‌پذیرد.

مدرسه اقتصاد لندن همان قوانین آکسفورد را اعمال می‌کند اما دانشگاه کالج لندن و دانشگاه ادینبورگ با پذیرش نمره ۶.۵ برای مطالعات کارشناسی و ارشد موضع آسان‌تری را اتخاذ کرده‌اند. با این حال، دانشگاه منچستر برای تحصیل در مقطع کارشناسی به نمره ۶ و برای ارشد به نمره ۷.۵ نیاز دارید.

نمره آيلتس برای دانشگاه‌های کانادا و ایالات متحده آمریکا

کانادا با تعیین حداقل نمره ۶.۵ برای اکثر دانشگاه‌ها مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مونترال رویکرد متفاوتی را نسبت به انگلستان انتخاب کرده است. برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خوب کانادا، اغلب به نمره کل ۶.۵ و حداقل نمره ۶ در هر یک از مهارت‌های ۴گانه نیاز دارید.

مدرک آیلتس در بیش از ۳۴۰۰ موسسه در ایالات متحده آمریکا پذیرفته می‌شود. دانشگاه‌های برتر آمریکا نمره بالای ۷ را از شما می‌خواهند و دانشگاه‌هایی با رتبه پایین‌تر نمره ۶.۵ آیلتس را به عنوان حداقل نمره مورد نیاز می‌پذیرند.

نمره آیلتس برای دانشگاه‌های استرالیا و نیوزلند

برای دانشگاه ملی استرالیا، مانند دانشگاه سیدنی و دانشگاه صنعتی کوئینزلند، حداقل نمره آیلتس ۶.۵ پذیرفته می‌شود. البته برای ادامه تحصیل در دانشگاه کانبرا و دانشگاه ولونگونگ نمره ۶ هم قابل قبول است.

نیوزلند شرایط بیشتری را برای ورود به موسسات آموزشی مانند دانشگاه اوکلند تعیین کرده است و برای برنامه‌های کارشناسی حداقل نمره ۶ و نمره بالای ۵.۵ در هر یک از ماژول‌ها نیاز است. برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در همین دانشگاه‌ نیز، به حداقل نمره ۶.۵ کلی و نمره ۶ در هر ماژول نیاز دارید.

دانشگاه اوتاگو نیز نمره ۶ کلی و در هر ماژول را حداقل نمره لازم برای برنامه‌های کارشناسی تعیین کرده و برای ارشد، متقاضیان باید حداقل نمره ۶.۵ کلی و حداقل نمره ۶ را در ماژول کسب کنند.

چگونه در آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کنیم؟

تلاش و مطالعه منظم و کافی دو عامل مهمی هستند که باعث می‌شوند که در آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کنید. آزمون آیلتس آزمونی نسبتا دشوار است و برای کسب نمره بالا در آن به برنامه‌ریزی نیاز دارید. البته شیوه مطالعه شما نیز بسیار مهم است.

یکی از شیوه‌های موثر برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس، شرکت در کلاس‌های آمادگی در آزمون آیلتس است. این که در کلاس‌های حضوری شرکت کنید یا آنلاین، به خودتان بستگی دارد. بعضی افراد در کلاس‌های حضوری بازدهی بیشتری دارند و بیشتر می‌آموزند. البته کلاس‌های آنلاین نیز مشکلاتی مانند دوری راه و ترافیک را ندارد. کلاس‌های آنلاین برای افرادی مانند دانشجویان و افراد شاغل که زمان کمی دارند، مناسب است.

در انتخاب کلاس آیلتس باید به اعتبار موسسه و استادان آن توجه کنید. زمان شما ارزشمند است و نباید آن را برای کلاس‌های نامعتبر صرف کنید. دبستان ترجمیک از موسسات معتبری است که کلاس‌ آيلتس آنلاین برگزار می‌کند.

کلاس آیلتس آنلاین با دبستان ترجمیک

دبستان ترجمیک موسسه برگزارکننده دوره‌های آنلاین آیلتس و زبان‌های خارجی است. کلیه کلاس‌های دبستان ترجمیک آنلاین است.

کلیه استادان دبستان ترجمیک در زمینه تدریس آیلتس حرفه‌ای و مجربند. هم‌‌چنین هزینه آموزش آیلتس در دبستان ترجمیک نیز مناسب است. با شرکت در کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک شما با پرداخت هزینه‌ای به صرفه و مناسب، بالاترین کیفیت آموزشی را دریافت می‌کنید.

برای راحتی بیشتر شرکت‌کنندگان، فیلم همه جلسات، ضبط شده و در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌گیرد. بدین صورت اگر فردی نیاز به مرور دوباره داشت یا از جلسه‌ای عقب مانده بود، با تماشای فیلم‌های ضبط‌شده خودش را به کلاس می‌رساند.

هم‌چنین قبل از ثبت‌نام در دوره‌ آیلتس دبستان ترجمیک، لینک آزمون تعیین سطح در اختیار شما قرار داده می‌شود. پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، مشاور دبستان ترجمیک شما را برای انتخاب کلاس آنلاین مناسب راهنمایی می‌کند. شما در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید، کلاس آیلتس آنلاین مناسبی برای شما در دبستان ترجمیک وجود دارد.

کسب نمره بالا در آزمون آیلتس همانند صعود به اورست است. سخت است اما غیرممکن نیست و افراد بسیاری قبل از شما آن را فتح کرده‌اند. پس با برنامه‌ریزی مناسب، تلاش کافی و مطالعه از همین الان برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس آماده شوید.

 

آخرین نوشته ها

 • همه چیز درباره طراحی سایت در نیشابور

  با در 2022/09/28 - دیدگاه‌ها برای همه چیز درباره طراحی سایت در نیشابور بسته هستند

  شاید طراحی سایت اولین گزینه ای نباشد که یک کسب و کار تازه تاسیس به آن فکر می کند اما قطعا با گذشت زمان و برای جذب مشتری بیشتر باید آن را در نظر بگیرد. این روزها بیشتر افراد معمولا خریدهای خود را از طریق اینترنت انجام می دهند و این یک مزیت فوق العاده […]

 • حداقل نمره آیلتس برای اخذ پذیرش تحصیلی، ...

  با در 2022/09/20 - دیدگاه‌ها برای حداقل نمره آیلتس برای اخذ پذیرش تحصیلی، چند است؟ بسته هستند

  آزمون آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌هایی است که برای سنجش مهارت‌های زبانی داوطلبان طراحی شده است. در این آزمون مهارت‌های ۴گانه خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه زبان‌آموزان در زبان انگلیسی ارزیابی می‌شود. نمره آیلتس برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معروف کشورهای انگلیسی‌زبان، زندگی در کشوری خارجی و حتی کسب فرصت‌های شغلی جدید استفاده می‌شود. […]

 • مهاجرت کارآفرینی آنتاریو

  با در 2022/09/10 - دیدگاه‌ها برای مهاجرت کارآفرینی آنتاریو بسته هستند

  یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی است. با ما همراه باشید تا شما را با مهاجرت کارآفرینی آنتاریو آشنا کنیم. همیلتون یکی از شهرهایی است که در استان آنتاریو قرار دارد و گزینه مناسبی جهت کارآفرینی است.

 • تفاوت های کپسول آتش نشانی co2 با پودر و ...

  با در 2022/09/05 - دیدگاه‌ها برای تفاوت های کپسول آتش نشانی co2 با پودر و گاز بسته هستند

  از نخستین اقدامات بدیهی هنگام بروز آتش ­سوزی استفاده از مواد خاموش ­کننده است. یکی از رایج­ ترین وسایل خاموش ­کننده، کپسول­ آتش ­نشانی است.

 • نمایشگر های Oled چیست ؟ و چه تفاوتی با ن...

  با در 2022/08/30 - دیدگاه‌ها برای نمایشگر های Oled چیست ؟ و چه تفاوتی با نمایشگر های دیگر دارد؟ بسته هستند

  حتما برای شما نیز این سوال پیش آمده است که تفاوت بین نمایشگرهای OLED و نمایشگرهای دیگر درچیست و چه تکنولوژی های در تولید این نمایشگرها استفاده می شود. ما دراین مقاله قصد داریم تا به این مسئله بپردازیم.