چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم

مقالات 2020/06/15

ثبت شرکت

شرکت به مجموعه ای از سهامداران و یا شرکا گفته می شود که برای یک فعالیت مشخص و هدف از پیش تعیین شده در کنار یگدیگر قرار می گیرند. این افراد ممکن است شخصیت های حقیقی یا حقوقی باشند. شرکا باید بعد از بستن قرارداد طبق چهارچوب های خاص رفتار کنند. شرکت ها انواع گوناگونی دارند که با مسئولیت محدود راه اندازی می شوند و هر کدام دارای ویژگی و ضوابط مشخص هستند.

ثبت شرکت

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا می توانیم بدون ثبت شرکت فعالیت کنیم؟ چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم؟

در پاسخ به سوالات بالا باید اینطور بگوییم که تاجران و فعالان اقتصادی بیشتر به شرکت ها اعتماد دارند نه شرکت های ثبت نشده و افراد معمولی. معمولا تسهیلات کاری به شرکت ها تعلق می گیرد. با ثبت شرکت، افراد به موفقیت بیشتری در کسب و کار خود می رسند.

شرکت چگونه باید راه اندازی شود؟

ابتدا باید حوزه فعالیتتان را مشخص کنید و بعد از آن تحقیق کنید که آیا حوزه کاری شما به ثبت شدن نیاز دارد و یا بدون مجوز هم می تواند فعالیت داشته باشد. در مرحله بعد باید شرکا و همکاران خود را انتخاب کنید. می توانید حداقل با ۲ نفر فعالیت خود را آغاز کنید.

این تعداد برای شرکت های نسبی، تضامنی و با مسئولیت محدود است. شرکت های سهامی عام با ۵ نفر و شرکت های سهامی خاص با ۳ نفر می توانند فعالیت کنند. در مرحله بعد باید برای شرکت خود نام مناسب انتخاب کنید تا دیگران بتوانند برند شما را با آن نام بشناسند. تعیین میزان سرمایه نیز در راه اندازی شرکت نقش مهمی دارد. باید اساسنامه ای برای شرکت تدوین شود. در پایان یز باید یک آدرس معتبر برای شرکت تعیین شود. حال زمان آن فرا رسیده است تا شرکت خود را ثبت کنید.

ثبت شرکت چیست؟

افراد پس از اینکه تصمیم گرفتند شرکت را تاسیس کنند برای قانونی کردن فعالیت های خود و بهره مندی از مزایای شرکت باید آن را ثبت کنند. با این کار شرکت ها به رسمیت شناخته می شوند و می توانند راحت تر اعتماد افراد را جلب کنند.

البته در حال حاضر فرآیند ثبت شرکت کمی پیچیده شده است. از جمله آن می توان به فعالیت های تجاری و بازرگانی اشاره کرد که این روزها از شاکله فردی خود خارج شده اند و باید در چارچوب قوانین خاص اجرا شوند. این قوانین برای اولین بار در سال ۱۳۱۰ و در ۱۲ ماده تنظیم و به تصویب مجلس رسیده است.

طبق این قوانین عدم ثبت شرکت مجازات قانونی در پی دارد و تمام شرکت های ایرانی یا خارجی برای فعالیت در کشور ایران باید برای ثبت شرکت و ثبت برند خود به مراجع ثبتی مراجعه کنند. در غیر این صورت ایران آن ها را به رسمیت نمی شناسد و توسط دولت حکم ممنوعیت فعالیت برای آن ها صادر می شود.

ثبت شرکت در کرج چگونه است؟

برای ثبت شرکت در کرج نیز متناسب با نوع شرکت باید به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت ها به آدرس www.irsherkat.ssaa.ir مراجعه شود. پس از وارد شدن به سایت فرمی در مقابل شما ظاهر می شود که باید مرحله به مرحله فرم را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز خواسته شده را در قسمت های مختلف آن بارگذاری کنید.

اطلاعات مرتبط با فرد متقاضی، اولین موضوعی است که باید در این فرم قرار بگیرد که شامل مواردی مانند نام، نام خانوادگی، تابعیت، سمت، شماره ملی و شماره همراه است.

شما می توانید فرآیند کامل ثبت شرکت را از طریق وبسایت آراز ثبت بخوانید. همچنین می توانید کلیه خدمات ثبتی و خرید برند آماده را از طریق این سایت انجام دهید. ما در کنار شما عزیزان هستیم تا بتوانید کارهای ثبتی خود را با خیالی آسوده پیش ببرید.

بدون برچسب

  

آخرین نوشته ها

 • باتری سمعک

  دانستنی های خرید و فروش باتری سمعک و پخش...

  با در 2020/07/05 - دیدگاه‌ها برای دانستنی های خرید و فروش باتری سمعک و پخش عمده آن بسته هستند

  فروش عمده باتری سمعک یکی از کسب و کارهای پر رونق در حیطه کالای پزشکی است. پس از خرید سمعک، باتری ها برای خریداران سمعک به عنوان یک خرید ضروری هستند. دو نوع اصلی باتری سمعک در بازار موجود است. باتری سمعک قابل شارژ و غیر قابل شارژ که در این مقاله به توصیف هر […]

 • بازی گروهی

  چرا باید بازی های گروهی را انجام دهیم؟

  با در 2020/06/15 - دیدگاه‌ها برای چرا باید بازی های گروهی را انجام دهیم؟ بسته هستند

  آیا در مورد بازی های گروهی اطلاعاتی دارید؟ آیا از افرادی هستید که دور همی ها نمی دانید چگونه باید با دوستان و اقوام خود سرگرم شوید و با آن ها زمان بگذرانید؟ بازی های گروهی مفرح و هیجان انگیز می توانند مناسب ترین گزینه برای گذراندن زمان باشند اما انتخاب یک بازی مناسب در […]

 • ثبت شرکت

  چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم

  با در 2020/06/15 - دیدگاه‌ها برای چرا باید شرکت خود را ثبت کنیم بسته هستند

  شرکت به مجموعه ای از سهامداران و یا شرکا گفته می شود که برای یک فعالیت مشخص و هدف از پیش تعیین شده در کنار یگدیگر قرار می گیرند. این افراد ممکن است شخصیت های حقیقی یا حقوقی باشند. شرکا باید بعد از بستن قرارداد طبق چهارچوب های خاص رفتار کنند. شرکت ها انواع گوناگونی […]

 • پنج پیشنهاد برای انتخاب هدایای نفیس مدیر...

  با در 2020/05/30 - دیدگاه‌ها برای پنج پیشنهاد برای انتخاب هدایای نفیس مدیریتی بسته هستند

  تبلیغات بخش اساسی هر برنامه بازاریابی موفق است که به عنوان یک تاکتیک بازاریابی موثر و به‌صرفه برای سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی کسب‌وکارهای مختلف از کالاهای تبلیغاتی بزرگ و کوچک برای توانمندسازی بازاریابی خود استفاده می‌کنند. هدایای تبلیغاتی از پربازده‌ترین نمونه‌های یاد شده در سال‌های اخیر به شمار می‌رود. پوشش گسترده و تنوع […]

 • کد تخفیف

  ۱۰۰۰ کد تخفیف رایگان و تست شده؛ هیچی بدو...

  با در 2020/05/19 - دیدگاه‌ها برای ۱۰۰۰ کد تخفیف رایگان و تست شده؛ هیچی بدون تخفیف نخر! بسته هستند

  خرید همیشه برای همه لذت بخشه حالا اگر با کد تخفیف بتونی ارزون تر خرید کنی قطعا این لذت دو چندان خواهد شد، تخفیف هات +۱۰۰۰ تا کد تخفیف رایگان هر روز به کاربر هاش تخفیف میده.